4. Chebská veterán rallye

2014-rr-cheb-1-smallV Chebu se 12.7. 2014 uskutečnil 4. ročník Chebské veterán rallye. Rychlá rota se této akce účastní od jejího založení a počet našich účastníků roste. Tento rok jsme přivezli na pěti motocyklech šest jezdců.

Do Chebu je to z Chomutova asi 100 km a to je pro nás, s přestávkou, 2,5 hodiny jízdy. A protože nikdo rád nevstává ráno příliš brzo, tedy alespoň doufám, že to nejsou jen mé pocity, vybíráme tu nejrychlejší trasu. A nejrychlejší trasa většinou není nejkrásnější. Ale zase můžete u Ostrova dát plyn na doraz, stočit se na nádrž a v klidu si schrupnout až do Chebu.

2014-rr-cheb-2Sraz v Chebu začíná vlastně na jeho okraji v Hájích u Chebu. A začíná velmi sympaticky, snídaní. Je příjemné si po dojezdu v klidu sednou, dát si buchtu nebo sekanou, čaj a pokecat. Dlouho to vypadalo, že účast bude slabší, protože obvyklá místa zůstávala prázdná. Ale místní z blízkého okolí přijíždí asi na poslední chvíli a tak se volná místa nakonec zaplnila. Jen vždy početná skupina traktorů tentokrát chyběla.

2014-rr-cheb-3Trasa o délce asi 70 km vedla okolím Chebu. A zdejší krajina, to je jeden z hlavních důvodů, proč se na tuto akci stále vracíme. Opět byla připravena trasa zajímavým terénem, po klikatých silničkách s pěknými rozhledy. Mohli jsme také vidět zdejší typicky zdobené domky. Jinak ideální místo pro společnou fotografii. Po trase bylo i několik úkolů a tak si soutěživci mohli přijít na své. Nás kochavce zase potěšilo, že na jednotlivých stanovištích nevznikaly žádné větší fronty. Díky tomu mi také nevychladl motor a nemusel jsem být potupně roztlačován vždy, ale jen občas.

2014-rr-cheb-5Trasa tradičně končí na náměstí v Chebu, kde je uspořádána výstava. Tohoto času účastníci využijí k obědu a pak k posezení u kafíčka na nějaké restaurační zahrádce. A protože jsme tentokrát na trase nemuseli nic opravovat, mohli jsme si polední pauzu opravdu vychutnat. Musím pochválit místního architekta, protože postavit náměstí v kopci byla velká prozřetelnost. Ještě než jsem se spustil na jeho konec, motor naskočil. Zato přejezd z náměstí zpět do Hájů to je utrpení. Nejen pro řidiče, ale hlavně pro spojky a motory. Projet přískokama v koloně přes několik křižovatek a semaforů, to je opravdu jen pro psychicky velmi odolné jedince.

2014-rr-cheb-4A zbývá zhodnotit, ocenit, poblahopřát, poděkovat a ukončit. Již tradičně si každý účastník odváží domů velký koláč a propagační předměty. Vítězové v nejrůznějších kategoriích pak navíc pohár a lahvinku na spláchnutí prachu z cesty. A ti, co měli štěstí největší, si naloží ještě plechový regál. My motorkáři jezdíme s regálem běžně, takže žádný problém. A protože se všechno stihlo v překvapivě rozumném čase, mohli jsme cestou domů u Karlových Varů odbočit z hlavní silnice. Kličkovaná kolem Ohře přes Kyselku je naše oblíbená. To, co si nemůžeme dovolit ráno, si užíváme alespoň večer.

Byl to opět povedený výlet, za který děkujeme organizátorům Chebské veterán rallye a tomu nahoře, za vydařené počasí. Dále tehdejším zaměstnancům firmy ČZ a firmy Standard za kvalitní stroje.

Za RR Martin

Fotogalerie

Další informace