Rotující setrvačníky 2014

rr-rotujici-setrvacniky-2014-01-smallRotující setrvačníky v Solvayových lomech u Berouna jsou jedním z tradičních cílů Rychlé roty. Akce se uskutečnila v sobotu 14. června 2014. A protože to opět nebyla akce jediná, rozptýlili jsme se rovnoměrně podle převládajících zájmů. Do lomů vyrazilo celkem pět motorkářů. Jako kritický se opět ukázal průjezd Žatcem. Roman si špatně spočítal kruhové objezdy a špatně odbočil.

My ostatní jsme zastavili a vyslali za ním rychlého posla. Ale Roman byl rychlejší než rychlá spojka, prokličkoval uličkami a zařadil se před nás. Pak se nás snažil na plný plyn dohnat, což pochopitelně nebylo možné. Setkali jsme se až v Nižboru, kdy našemu rychlíkovi podle času odesílaných SMS a výkonu našich strojů došlo, že marně stíháme my jeho a ne on nás.

rr-rotujici-setrvacniky-2014-02Druhý chaos jsem za Berounem vyvolal já, když jsem zastavil stroj v přesvědčení, že tady se odbočuje vpravo. A je to tutovka, takže nehodlám zase někde bloudit. Po pár minutách se pro mne vrátil Roman, aby mne přesvědčil, že nemám pravdu. A neměl jsem. Nakonec jsme přece jen do lomů všichni úspěšně dojeli.

rr-rotujici-setrvacniky-2014-04Rotující setrvačníky, to je taková velká výstava velkých hraček pro velké kluky. Převládají stabilní motory, ale najdete zde i stroje nejrůznějšího druhu, motocykly, automobily, traktory. To vše převážně do roku 1945. Děti asi nejvíce ocení svezení důlním vláčkem. Trochu mi chyběl nějaký ten parní obr, ale pojízdná prádelna je také zajímavá kuriozita. Pan Petr Hošťálek z Jihočeského motocyklového muzea přivezl a také předvedl motocykl Laurin & Klement z roku 1901. Zapalování karbidky a startování motocyklu vyvolalo srocení davu. Musím se pochlubit, že startování mého motocyklu vyvolalo také srocení. Tedy ne davu, ale takový malý oddíl to byl. Bohužel se po 10 minutách rozpustil, aniž by se dočkal. Bába chytila nějaký virus a nestartovala. Alespoň jsem mohl v klidu uspokojit zájemce o společnou fotku. Ale nakonec si přece jen potvora dala říct a já mohl vyrazit na cestu po lomu.

rr-rotujici-setrvacniky-2014-03Cesta zpět vedla tradičně okolo Karlštejna. Ještě bylo několik technických zastávek všeho druhu, ale domů jsme přece jen dojeli. Kupodivu se to tentokrát obešlo bez deště. Tak opět oprášit, seřídit a vyrážíme na další akci.

Za RR Martin

Fotogalerie

Komentáře   

 
DavisFled
0 #1 DavisFled 2014-06-23 21:24
Tak jsem si projel fotogalerii a jen si tiše posteskl :sigh: Prostě nádhera :oops:
A mám takové tušení, že příští rok tu krásu taky neuvidím, jestli zůstane stejný termín skútrsrazu :-*
Ještě, že RR čítá tolik členů a svým působením pokryje více akcí najednou.
Citovat
 
 
TOM ČZ150
0 #2 TOM ČZ150 2014-06-24 19:27
Všechna čest Marťas, u tvých článečků se vždy řádně nachechtám :))) Zdarec na další akcičce.
Citovat
 
 
Martin
0 #3 Martin 2014-06-25 07:31
Jak, nachechtám, to bylo smutný. Kdyby se cyklistky nechtěli se mnou vyfotit, tak jsem tam vyčerpáním padl spocenej u startovací páky. :cry: Takhle jsem měl čas nabrat sílu k roztlačení. Když jsem jim pak na úzké cestě dával přednost, prý raději abych jel, ať mi to nechcípne. Blamáž. :oops:
Citovat
 

Další informace