Přijaté pozvání RR do Branova u Křivoklátu

2014-rr-branov-1-smallByli jsme jako klub osloveni, zda-li bychom byli s to, přijet ukázat nějaký ten historický stroj do Branova u Křivoklátu, kde 17. května 2014 probíhalo výročí odhalení slavnostní desky Oty Pavla, jež na Křivoklátsku pobýval a sepisoval. Jelikož a protože tento termín byl „volný“ a nebyla naplánována žádná jiná akce, vedoucí člen RR se chopil iniciativy a v sobotu ráno se vyrazilo.

Tradičně - sraz u Povodí. Předem bych rád upozornil, že tato vyjížďka se stala výjimečnou již týden před stanoveným datem, kdy se napříč celou RR (a řekl bych i daleko za její hranice) proslýchalo, že vyjede i jeden za starších Prchalů. Na praseti. Možná i to byl důvod hojného počtu zúčastněných „Roťáků“.

2014-rr-branov-9Pokud jsem dobře počítal, 9 strojů sedlaných jedenácti jezdci. Valná většina přibylého člena uznale přijala do svých řad, ač tomu možná prvních pár kilometrů ani nevěřila. :-) Cesta ubíhala podle plánu. Ač pod mrakem, tak bez deště! Bez oprav a vážných problémů. (nepočítejme do toho nějaké to dotažení řetězu, doplnění chybějících matek apod.) Až do první zastávky v Rakovníku, kde jsem otevřel svůj nově přidělaný úložný prostor – dřevěnou bedýnku na nosiči. Jak to bývá, nejsou ruce a polstrování měl prozatím zastat starý ručník. Což se ukázalo jako chyba. Šrouby držící bednu mi doslova orádlovaly víčko termosky, kterou jsem měl s sebou teprve podruhé. Je pokřtěná a myslím, že si ji teď bezpečně poznám. Nikdo tak zmuchlanou termosku nemá. Řekl bych, že jsme se už dlouho takto kolektivně a od srdce nezasmáli cizímu neštěstí :-)

2014-rr-branov-2Vyjížďce přidal na výjimečnosti fakt, že jsme po cestě navštívili Muzeum motocyklů na Křivoklátě, kde Davidův „Standa“ po necelých třech letech spatřil svého bývalého majitele. Nutno podotknout, že toto místo opouštěl v dosti odlišném stavu, což udělalo radost jak majiteli bývalému, tak stávajícímu. Rota poslouchajíc výklad prošla muzeum a plna očekávání mířila směr Branov.

2014-rr-branov-3Již jsem si udělal představu, co to znamená pojem „uprostřed hlubokých Křivoklátských lesů“. Místa od sebe vzdálená 3,5km vzdušnou čarou jsme jeli asi 20 minut. Silnička o jednom jízdním pruhu celkem se táhla několik kilometrů skrze zalesněné údolíčko několik dlouhých kilometrů. Jak poetické, jako z pera Oty Pavla. Ale to už jsme přijeli na náves, kde nás čekal uvítací výbor. Byl nám nabídnut místní gulášek s chlebem, nutno dodat – výbornej!

2014-rr-branov-4Následovalo povídání pod pamětní deskou, slavnostní průjezd všech pozvaných po vsi a rychlý ústup k domovům. Ve volném čase na návsi byli někteří jezdci velice překvapeni po nahlédnutí do svých nádrží. Ano, opravdu se může stát, že palivo jízdou ubývá. (zaskočené nebudeme jmenovat :-). Naštěstí RR funguje jako jedna velká nádrž a z místa s největší koncentrací se pár decilitrů benzínu přemístí tam, kde je to nejvíce potřeba. Zpátky jsme chtěli využíti říčního přívozu, ale bohužel se jednalo o přívoz osobní a tak v kronice necháme kolonku „motocykly poprvé na řece“ volnou.

2014-rr-branov-5 2014-rr-branov-6 2014-rr-branov-8

V Rakovníku došlo k odtržení většiny z původní trasy v domnění, že když pojedou přímo domů, nezmoknou. Což se ukázalo jako omyl. Mokří dojeli všichni, s tím rozdílem, že ti, co zvolili delší trasu se zastávkou u známých, byli pohoštěni teplou polévkou a nápojem. Dle mého se výlet RR podařil i přesto, že jsme zmokli, ale třeba to je znamení přicházejících slunných dnů, které by konečně mohly vystřídat ta temná mračna, jež se poslední dobou nad naší republikou zdržují.


2014-rr-branov-7Jak by napsal Martin: Zdar a sílu na další akci.

Děkuji, přátelé-motocyklisté.
Za RR David

Fotogalerie

 

 

 

 

Komentáře   

 
Martin
+1 #1 Martin 2014-05-18 11:24
Opět povedený výlet. Kdo jel Chotka, musel si libovat, jaký je hic :-) Tyhle "vesnické" oslavy mají svoji atmosféru. Škoda, že pan Tráboš nepochopil, že to není ta pravá chvíle k propagaci modrého dýmu. A že pršelo? Zaprvé, může za to Šíro a jeho čokoládička. Kdyby nedebužíroval, byli bychom doma. :-* Zadruhé, alespoň se nám neprášilo na stroje. Zdar a sílu.
Citovat
 
 
Zdeněk
0 #2 Zdeněk 2014-05-18 12:53
Zdravím RR :-)
Děkuji za vlídné přijetí RR (ani jsem netušil, jaké způsobím "pozdvižení na vsi" svou přítomností. Stroj byl výborně připraven (díky Davide !!), parádní trasa, výborný program, a trocha vody? To nemůže pokazit celkový výborný zážitek.
PS: v pátek jsem jel 500 km se střechou nad hlavou většinou v dešti, snad přijdou i teplé dny 8)
Zdar a sílu Zdeněk
Citovat
 
 
DavisFled
0 #3 DavisFled 2014-05-18 13:10
Těší mne, že oba naše stroje šlapaly jak se patří. Přeci jen už bylo na čase, po tak dlouhém dolaďování. :oops:
Nevím, zda je to zoologicky možné, ale prase jede jako kráva. :-*
Citovat
 
 
Tom
+1 #4 Tom 2014-05-18 13:38
Davide díky za článeček, myslim že vejlet byl fajn,stroje makaly na výbornou ( pokud měly béňo :oops: ,taky jsme se konečně trochu opláchli ;-) takže na příští akci naší roty zdarec. Jo a tu čokoládičku si vyprošuju :lol:
Citovat
 
 
kaskl
+1 #5 kaskl 2014-05-18 21:07
Panové (vlastně i dámy) díky moc. :lol: Vaše návštěva opravdu potěšila, velký obdiv že za takového počasí jste dorazili. A pokud se Vám výlet líbil jsme jedině rádi.
Citovat
 

Další informace