K přehradě Fláje

motovylet-rr-flaje-2013-1-smallMáme tady další slunečný den s výhrůžkou meteorologů, že další den se rozhodně nikam nepojede. Tomáš svolává RR poslední srpnový den na devátou hodinu. Devět motorkářů na sedmi strojích obsadilo ráno tradiční motoplac u Povodí Ohře. A pak se začali dít věci.

Martinova ČZ 175 patrně nebyla v dobrém rozmaru a na nějaké nakopávání nehodlala reagovat. To ovšem zkušeného řidiče nemůže zaskočit. Pro tyto případy vozí náhradní zapalování zn. Roztlač. Lenka se ochotně chopila své funkce a roztláčí Martina po parkovišti. Stroj chytá, Martin vystřelil kupředu a Lenka k zemi. Manšestr nemá příliš velké deformační zóny a tak si to koleno řádně vychutnalo. Ještě že je Lenka tvrdá žena.

Zase několik lidí přijelo s prázdnou nádrží. Takže první cíl je jasný. Pumpa. Tady nestartuje Davidovo „prase“. Tak ho roztlačíme. Pomáhám mu s rozběhem a pochopitelně včas pouštím. Nechci si nabít kokos. Věděli jste, že s okovanými botami na asfaltu nezastavíte? Nohy mi letí nahoru a dopadám na zadnici. Naštěstí hovězí kůže odvedla svoji práci dobře. Co je tohle za den?

Tak startujeme směr Lesná. První šlápnutí, druhé, třetí, čtvrté, …, osmé, deváté. Co se to tady šíří za virus! Motorus chcipus. Moje Sportka odmítá roztočit svoji klikovku a musíme ji roztlačit. Když se opět všichni navzájem roztlačíme, konečně vyrážíme vzhůru do hor. Tyhle cesty po horách mám rád. Silničky samá zatáčka, všude klid, pohoda, rozhledy. Už jsem to psal mnohokrát, ale platí to stále. Na křižovatce u Rudolic necháváme motory vychladnout a chvíli se kocháme. Cestou proti nám jelo snad deset skupin německých motorkářů na svých superstrojích. Objem jednoho jejich motoru je stejný jako součet všech našich. O to větší děláme rámus a smrad.
motovylet-rr-flaje-2013-2

Pokračujeme dále do Nové Vsi v Horách. Tady u manufaktury na výrobu hraček potkáváme členy Železničního Octavia klubu Teplice na cestě do Steinbachu. Navzájem si okoukneme stroje a pokračujeme k přehradě Fláje. Tohle je klasika. To snad musí udělat každý. Na hrázi se opřeme o zábradlí a zíráme do dálky. Romantika je jedna věc a prázdný žaludek druhá. Tak nastartovat směr Klíny a hledat pohostinství.
motovylet-rr-flaje-2013-3
Zastavujeme v Klínech u cedule „Točená kofola“. Hospoda vypadá jako nádraží, ale koleje nikde. Cedule či vývěsní štít také nikde. Objednáváme 8x moravský vrabec a kofolu, protože když ji miluješ … Tomáš to podpoří ještě polévkou. Vrchní, říkejme mu tak, odchází se slovy: „Tak já řeknu kuchaři, aby začal vařit.“ „Tak to nám přineste nějaké deky. My si zatím schrupneme.“ Po chvíli se vrací: „Tak mám pro vás smutnou zprávu. Deky nejsou. Ale můžete si lehnout ke kulečníku.“ „Že bychom se přikryli plátnem?“ „Já tedy řeknu kuchaři, aby pohnul,“ odchází vrchní.

motovylet-rr-flaje-2013-4

Chvíli drbeme a už se nesou první tři porce. „Nejdřív dáme dámám,“ obchází nás vrchní. Nezbývá nám než doufat, že ty porce nejsou poslední. A už se nesou další tři talíře. „Ty ještě trávíš polévku, viď?“ mine vcelku logicky Tomáše. Nakonec se dočkal i on. „Tak jste nás vyjedli,“ podotkl vrchní. „Copak? Museli jste utrhnout dětem od úst?“ „Kdepak, pro rodinu tam máme něco lepšího,“ obrací se ke dveřím, „tohohle jsme se už potřebovali zbavit.“ Nacpali jsme si pupky a pochválili jídlo. „To jsem rád, že vám chutnalo,“ potěšeně sbírá talíře, „to víte, kuchař je bývalý automechanik a já dělal lakýrníka.“

motovylet-rr-flaje-2013-5

Nejraději bychom si lehli do trávy a dali si šlofíka. Výlet máme ale časově omezený a tak trávíme při sjezdu z Klínů do Litvínova. Nasajeme vůni chemičky, pokocháme se pohledem z vyhlídky do našich krásných dolů a přes Malé Březno a Pesvice dojíždíme do Chomutova. Až na ten divný začátek to byl další parádní den. Většina dojela až do garáže, a kdo ne, ten to dotlačil. Tak za týden. Na Zbraslav.

motovylet-rr-flaje-2013-6

Fotogalerie

Komentáře   

 
Davis Fled
0 #1 Davis Fled 2013-09-01 19:37
Teda Martine,
ten článek je snad lepší, než samotná vyjížďka :lol:
Palec hore a děkuju za super sobotu :-)
Citovat
 

Další informace