Přes Krušné hory dolů k Ohři

motovylet-ostrov-2013-smallToto léto si s námi pěkně hrálo. Nejdříve deště snad na každé akci, pak zase vedra k padnutí. První nesvědčí nám, druhé našim strojům. Konečně se teplota dostala na přijatelnou hodnotu a Rychlá rota v neděli 18. 8. opět vyráží. Každý už měl absťák a tak se sešlo osm nadšenců na šesti strojích.

Vyrážíme nejkratší cestou do hor. Přece jen chceme motorům dopřát trochu chladu. Nejdříve je ale rozpálí stoupání k vodárně. Nic nás nezastaví a Chomutov mizí v modrém oblaku dýmu. Je nepochopitelné, že někteří vyrazili na výlet s vyschlou nádrží, a tak stavíme u první pumpy. Znova vyrážíme kupředu. „Jitko, nezapomeň si otevřít benzín.“ Ještě musím svoji ženu trochu hlídat. Po 30 metrech se mi motor začíná dusit. Mám zavřený benzín. Už dvakrát jsem si místo na kohout šáhl na svíčku. O další elektroléčbu nestojím a tak si dávám na ruku pozor. Než kohout otevřu, rychlá spojka dojíždí čelo kolony a zastavuje: „Martinovi to nejede.“ Blamáž.

Pokračujeme přes Křimov, Celnou a Výsluní na Měděnec. Slunce svítí, silnička lemovaná červenými jeřabinami, daleké rozhledy, stroje něžně vrní. Všude uklidňující zelená. Nádhera. Romantika. A pořád žádná porucha. To se musí spláchnout. Na Měděnci zastavujeme a trochu si zachlastáme. Když ji miluješ …

A pokračujeme dále a výše. Chtělo by to foto, ale kdo by zastavoval, když je to taková paráda. Horní Halže, nádherné zatáčky, přejíždíme Klínovec, Boží Dar a začínáme se spouštět dolů přes Jáchymov do Ostrova. Tyhle dlouhé kopce dolů nemám rád. Brzdy se hřejí, motor se uchlastává, všechno vibruje. Co to říkám. Sportka vlastně vibruje neustále. Brzdy se hřejí a motor se uchlastává. Vlastně proč by se brzdy hřály, když stejně moc nebrzdí. Motor se uchlastává. Ježíš, já bych pil. A pořád žádná závada.

Konečně se dostáváme k Ohři. Silnička lehce kopíruje řeku, projíždíme vesničky a stavíme u hospody ve Velichově. Je třeba spláchout prach z cesty a posílit tělo. Jak jsem řekl, když ji miluješ ... Vedeme vážné řeči o motorech, strojích, palačinkách. Ještě nás čeká společné foto se členy místního fan klubu a uháníme dál po proudu. Klášterec, Kadaň, Nechranice, Březno a Chomutov. A pořád žádná závada. Trochu se bojím, že jsme si vyčerpali příděl štěstí na zbytek roku.

FOTOGALERIE

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace