První jarní motovýlet RR

2013-04-21-rr-1motovylet-medenec-smallTak konečně je to tady. Vzduch se dá označit jako teplý, silnice suché. Je třeba vyhnat pavouky z výfuků, sliz z karburátorů a rozvířit vůni dvoutaktů. Rychlá rota opět vyráží. Blíží se sraz HV v Chomutově a tak oficiálně svolanou vyjížďku využívá celkem 10 motorkářů na 8 strojích.

Tradičně okolo stojanů s benzínem vyrážíme směr Nechranická přehrada.Projíždíme Březno, pro mnohé naše stroje zakleté, a stále bez závad. Kolona pokračuje přes Kadaň do Klášterce. Zastávka u pumpy je jen odpočinková. Pořád žádná oprava. Jen Pavel si stěžuje na malý výkon stroje. Ale to si stěžuje stále, nic nového. Nabíráme výšku směrem na Měděnec. Pravidelná zastávka u skal zvaných Sfingy. Konečně první závada. Opravujeme jeden volný kabel u světla. Nic moc, ale alespoň něco. Již jsme začínali být nervózní a tradice se musí dodržovat. A Pavel si stěžuje na malý výkon stroje. Ale to si stěžuje stále, nic nového.

2013-04-21-rr-1motovylet-medenec-2Projíždíme Měděnec a rychlá motospojka zastavuje kolonu. Pavlovi to nejede. Osvědčená výměna svíčky opět uvede stroj do pohybu.Kocháme se krajinou okolo Přísečnické přehrady, zvláště zahrádka větrníků je fakt rozkošná. A čekáme. Z oblaku modrého dýmu se pomalu vynořuje Pavel. A stěžuje si na malý výkon stroje. Ale to si stěžuje stále, nic nového. Dojíždíme přes Výsluní, Celnou a Křimov zpět do Chomutova. Celkem jsme natočili asi 74 km. Tak ještě závěrečný pokec na Hřebíkárně.

PS: A co je nového? Pavel dostal přikázáno vyčistit výfuky a hlavně přidávat k oleji v nádrži také benzín. Pavel si již nestěžuje na malý výkon stroje. Stroj nyní lítá jako střela.

Fotogalerie

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace