Pohoda ve mlýně

Nic plánovaného, prostě jen „krátká“ odpolední vyjížďka ke starým dobrým známým na mlýn. Trochu si užít pohodu, když je to správné moto počasí – slunce a teplota kolem 25°C. Jako obvykle je sraz na benzínce na Pražské. Hurá, jede dokonce i Pavlík. A kde je Šíro? Ten nás stíhá v dodávce. V Údlicích přesedlá na čízu a už vyrážíme.

2016 verneruv mlyn vylet small

Mlýn je coby kamenem dohodil, ale to by nesměl být Martin v čele. Zase nás vede cestou necestou, přes devatero kopců, devatero údolí a ještě větší počet vesnic. Jak to dělá, že nezabloudí? Na mlýně je opravdu pohoda. Hned si ji také užíváme. Slivkový koláček, linecké kolečko, bezinková limonáda, kafíčko a debaty o nových strojích v RR. A aby toho nebylo málo, je na mlýně nová expozice – sekernictví. Taky se tady objevil brouk Pytlík, který znalecky ohodnotil naše stroje jako slepeniny, co dům dal. Viděl několik černých strojů, ale nevšiml si, že jsou to různé typy. Museli jsme to spláchnout další rundou bezinkové limonády.

Kolem páté se musíme odtrhnout a vyrazit domů. Zpáteční cesta ubíhá rychleji, než bychom si přáli a už jsme v Chomutově. Bylo to poetické odpoledne.

Pro RR zaznamenala Jitka Jiřišťová

Datum: 7.8. 2016
Jeli: Jarda, Kačka, Martin, Jitka, Tomáš, Pavlík, Karel
Trasa: vzdálenost do mlýna cca 40km, skutečně najeté km – cca 110km

Další informace