Krásné Údolí 2016

Krásné údolí se již několik let neslo pro Rychlou rotu v duchu dvoudenního výletu. S tím, že Martin vždy dorazil až v sobotu ráno – přímo na akci. Letos na tento termín naše řady prořídly (Kvůli skautskému výletu. Šírovi jsme to říkali, že na nějaký výlet se skautama nemusí, ale prý by to bylo nevhodné, když ten výlet organizuje :-) ) a páteční přespání se tedy přesunulo na ranní štafetu za Martinem.

2016 05 21 krasne udoli 2 smallVyrazili jsme ve složení Martin, Jitka, David, Kačka. A Roman – na zapůjčené ČZ 150C. Hned ráno u benzínky jsme zhodnotili, že není (a nebude) takové teplo, jaké se nám z médií snažili celý týden namluvit, a nezbylo nám, než suché politování nad hřejivými svršky, které zůstali v šatníku.

Martin – náš ostřílený a zkušený lodivod – zvolil cestu spodem přes Podbořany, Chyši, Žlutice a podobně. Byli jsme tak oproštěni od hlavní silnice na Vary, takže jsme si jízdu snad i užívali. Tedy až na to frišno!

2016 05 21 krasne udoli 1 smallO teplo se postaral Roman. Asi 25km před Krásným údolím s ním přestala mluvit spojka. Štelovací šroub na doraz. Svalili jsme se na přilehlou loučku a započali opravu. Byl jsem nesmírně rád, že jsem své sváteční modré rajtky nechal doma a zvolil volnější vycházkový outfit. Již v leže jsme zvolili cestu nejmenších škod a zkrátili jsme lanko opravným válečkem. Sláva – spojka spojkuje. Čas opravy přímo výborný. Ještě poslední zkouška – a zrada. Nejde zařadit nic jiného, než dvojka. Čas na rozborku nemáme, takže nás Roman posílá reprezentovat Rychlou rotu a sám se otáčí a k naší nelibosti a lítosti se šourá zpět k domovu.

2016 05 21 krasne udoli 3 smallDo Krásného údolí jsme přijeli celkem zavčasu, ale frontě na banány (tedy přejímku) jsme se nevyhnuli. Motocyklistické startovní pole se neslo v duchu především socialistické éry. Takže moje a Martinovo předválkařské srdce se muselo pokochat alespoň v kategorii auto.

2016 05 21 krasne udoli 4 smallTrasa se jede podle mapy a itineráře, což plnou vahou padlo na Martina (ale pro jistotu jsem si svou mapku dal do kapsy, aby byla po ruce  ). Hned po pár prvních křižovatkách se za námi účastníci rozjížděli do různých směrů a na dlouhou dobu jsme jeli osamoceni, ovšem naše trasa byla ta správná.

2016 05 21 krasne udoli 5 smallJak bych to napsal. Trasa byla krásná, panorámata úžasná, ovšem cesta mizerná. Jel jsem asi nejhorší kopec na Standardu vůbec. Možná by ho alespoň místy pobrala i dvojka, ale cesta byla tak rozbitá, až jsem měl pocit, že jen občas se dotýkám sedačky a udržet řídítka bylo jako ve Vyděržaj pioněr! Ale jak říkám, trasa byla pěkná.

2016 05 21 krasne udoli 6 smallDo areálu hřiště jsme se navrátili mezi prvními. Takže jsme utíkali k okénku na guláš, než se utvoří fronta. Zbytečně, guláš byl teprve ve výrobě. Dali jsme si teda Birel předem. Než jsme dopili, guláš byl hotový, ale porce byla tak legrační, že polovina posádky byla ráda za s sebou vzaté Horalky. Já se chtěl dorazit jablečným závinem, který bohužel došel.

2016 05 21 krasne udoli 7 smallNa dvě hodinky jsme se rozvalili na trávník, počkali na vyhlášení a rozloučení a bez pohárů jsme se vydali k domovům přes Kyselku a Klášterec. Holkám se v batozích hřály velké fialové čokolády, které dostali za to, že se jako něžné pohlaví nebojí držet řídítka.

2016 05 21 krasne udoli 8 smallCestu domů přerušila akorát moje zastávka. Čekal jsem, až mi dojde benzín a budu přepínat na rezervu a mezitím mi došel elektrický proud. Takže jsem jen zapojil uklepaný kablík, který naštěstí nezanechal žádné následky na dobíjení, a mohlo se pokračovat. Tedy ještě než jsme nastartovali, tak Jitka dostala sprďáka od projíždějící důchodkyně na kole, že „jí z toho jako něco kape na silnici a ničí tím životní prostředí! a navíc se ani nemůže na tom kole rozjet, protože zabíráme s těma motorkama celou krajnici.“

Ve Vojkovicích ještě malá pauza na Kofolu (když ji miluješ...).

V Klášterci ještě malá pauza na tankírování (radši) a hurá po třináctce domů.

Podtrženo sečteno. Natočeno nějakých 250km a příjemně strávená sobota.

PS: Roman ještě dopoledne psal, že už dorazil do garáže.

Za RR Chomutov Davis

(vy)Jeli: Martin, Jitka, David, Katka, Roman
Trasa: 229 km - https://mapy.cz/s/HrFS
Fotogalerie

 

 

Komentáře   

 
Martin
+1 #1 Martin 2016-05-22 12:50
Ano, tetka z Radošovic ve mě zanechala hluboký dojem. Až do včerejška jsem myslel, že teta Kateřina ze Saturnina, je smyšlená postava. A ona žije v Radošově. :lol:
Když se ozvalo: "Tak pojedete už, nebo ne?", myslel jsem, že je to místní fanynka motorových kol. Z toho mne vyvedla věta: "Tady vám něco kape. Znečišťujete životní prostředí." Jitka, která se snažila zrovna našlápnout svoji zetku to nevydržela: "Pani! Nasedněte na kolo a jeďte!" Načež pisklavý hlásek logicky odporoval: "No nemůžu, když tady stojíte!" Stáli jsme na krajnici prázdné silnice. Myslel jsem, že mne to porazí :lol: Čekal jsem, kdy se ozve pronikavé: "Milouší!" Pak si teta asi všimla, že se Jitčina ruka přibližuje k pumpičce a odjela. Škoda. Bylo to nádherné.
Citovat
 

Další informace