Vlak čs. legii v Chomutově

Když se v Chomutově objevili plakáty o plánovaném příjezdu repliky vlaku československých legionářů v Rusku, bylo jasné, že Rychlá rota nebude chybět. Zaprvé, je to součást naší historie, kterou bychom si měli připomínat, zadruhé je to zajímavá technická památka, které máme tak rádi, a zatřetí, s vlakem jedou lidé podobně praštění jako my, takže si bez problému rozumíme.

2016 legiovlak 2 smallByl to asi jeden z nejkratších „výletů“ RR. Od Jaroušovi garáže o dvě ulice dále na nádraží. To mi déle trvá obouvání bot. K nádraží jsme přivezli to nejstarší a nejcennější co máme. Jarda opět slavnostně vytáhl na světlo božíhodovou Viktorii, Radek oprášil svoji předválečnou zetku, a my ostatní na tom vlastně jezdíme stále, jiného stroje nemaje. Odvážně jsme pronikli až k nástupišti. Za porušení zákazu vjezdu nám budiž omluvou, že jsme legionářům i návštěvníkům chtěli předvést také kousek naší historie.

2016 legiovlak 3 smallPak jsme prošli vlak, studovali život čs. legionářů a obdivovali technické vybavení. Líčit to nebudu, zajděte se podívat osobně. Došlo také k „výslechu“ místní posádky, jak se vlastně žije na cestě s vlakem. Na závěr ještě nezbytné společné foto a opět mizíme v oblaku modrého kouře.

Za RR sepsal Martin Jiřiště

Jeli: Radek, Jarda, Martin, Katka, Roman, David, Tomáš, Karel
Fotogalerie

Komentáře   

 
Randmum
0 #1 Randmum 2019-06-02 08:55
Buy Indometacin Tablets generic viagra Precose
Citovat
 

Další informace