Cvičné dobytí rozhledny v Kryrech

rozhledna-kryry-2012-015-smallNad hlavou modré nebe, slunce hřeje, víkend skoro volný, kdo by odolal malé vyjížďce na svém stroji. Díky obětavosti pracovníků spojů všeho druhu, se podařilo rozeslat depeše o chystané akci se srazem 9.9.2012 v 9 hodin u Povodí. Tento čas sice považuji na neděli za téměř hraničící s dobrými mravy, ale budiž. Ke všeobecnému úžasu se na srazu objevilo 9 strojů s 12 nedočkavci v sedlech. Za burácení motorů vyrážíme vstříc dobrodružství, zanechávaje za sebou lehký obláček modravého dýmu.

rozhledna-kryry-2012-004-smallProjíždíme Droužkovicemi a vůně slepičárny nás vyprovází z dosahu ještě spící obce. Lehce se přehoupnout přes vršík do Března a je nás o jednoho méně. V důsledku nedostatečného testování po opravě spojky, se na motocyklu, jinak zcela spolehlivém stroji české výroby ČZ 150 C, projevila nedostatečná ochota spojky spojčit. A tak zatímco Tomáš, pod dozorem vrchního kybice Romana, prováděl pitvu spojky, my ostatní jsme byli nuceni vyhledat v obci Vikletice nouzové utočiště zvané Rybářská bašta. Zde majitel vyhnal od snídaně zdejší rekreanty a využil naší zastávky k organizování prohlídky strojů. Nad šálkem kávy či sklenicí Kofoly (když ji miluješ, není co řešit) jsme zde drželi opraváři palce.

rozhledna-kryry-2012-005-small

 Po šťastném shledání pokračujeme směrem na Račetice, Podbořany do Kryr. Naším cílem je zdejší Schillerova rozhledna nad obcí. Stoupání ještě jednou prověří zdatnost strojů. Asfaltka se změní na šotolinovou cestu a jízda připomíná kros. Zadní kola se protáčejí, kameny létají, motory kvílejí, ale nic nás nezaství. Vrchol je dobyt. Pocit vítězství trochu kalí zamčené dveře rozhledny. V září, v neděli, za krásného slunečného dne, kdy se zde neustále střídají skupinky turistů, kdo by to čekal? Naštěstí i tak je pěkný rozhled alespoň jedním směrem. 

rozhledna-kryry-2012-024Máme nezbytné vrcholové foto a zbývá naplánovat cestu zpět, pokud možno přes hospodu se zahrádkou. Přes Vroutek se vracíme zpět do Podbořan k hotelu Slunce. V jídelním lístku je u několika nabídek poznámka "novinka". Když toto hrdé označení nalézám i u vepřového řízku, jsem lehce nejistý, zda vaří kuchař. Ale hlad zvítězil. Roman se shlédl ve filmu "Knoflíkáři", ale zdaleka ještě nedosahuje takových kvalit, a tak odchází s celou poduškou na zadnici. 

Cesta zpět je naprosto bez problémů. Stroje jen letí a tak se všichni vracíme bez ztráty kytičky a dokonce ve vymezeném čase. Je jasné, že další výprava ještě bude. Je jasné, že na rozhlednu ještě musíme, až bude otevřená.

PS: Rozhledna byla otevřená od 12 do 16 hodin. Od rozhledny jsme odjížděli v 11,45. No nekleplo by vás?

FOTOGALERIE

Komentáře   

 
BestAlfonzo
0 #1 BestAlfonzo 2018-10-27 08:25
I have noticed you don't monetize your page,
don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Citovat
 

Další informace