2. veteran rallye Františkovy Lázně

frantiskovy-lazne-2012-small

2. ročník veteran rallye uspořádal 1.9. 2012 ve Františkových Lázních zdejší Historia motor club. Do tohoto lázeňského města se sjelo asi 30 historických automobilů a stejný počet motocyklů. Akci jsme podpořili našimi pěti motocykly. Součástí akce byla nejen výstava, ale také orientační soutěž v okolí Františkových Lázní.

Na trase dlouhé okolo 70 km bylo několik kontrolních a soutěžních stanovišť, převážně s teoretickými otázkami. Počasí nám přálo, ale studená mlha v horách nám připomněla, že konec sezóny se již blíží. Po návratu do Františkových Lázní bylo dostatek času na "procházku" po kolodádě. V našem oblečení jsme mezi lázeňskými hosty působili trochu jako mimozemšťani. A samozřejmě ještě kávička a pišingr.

Při závěrečném vyhodnocení zavládl smutek. Nikdo z nás se neumístil, a to se tento rok ještě nestalo. Asi nějaká výpočetní chyba, nebo co. Tak jestě frantiskovy-lazne-2012-2-smallk pumpě pro benzín na cestu domů. Zde došlo k nepochopitelné srážce patrně frustrovaného Péráka s nic netušící Zetkou. Výsledkem bylo ulomené zrcátko a pomuhlaný výfuk značky ČZ a utržená stupačka s kompletní brzdou značky Jawa. Cesta domů byla celkově nějak prokletá. U ostatních strojů se začaly objevovat závady jako prokluzování spojky, vypádávání převodu, zaseklý plyn či neochota vůbec nastartovat. Nějaké erupce na Slunci, či co. Takže poháry žádné, ztráty značné, ale po 270 km jsme všechny stroje dostali šťastně domů.

PS.: Jako vhodná náhrada stupačky se osvědčilo topůrko kladiva, které každý zkušený motorkář vozí s sebou.

 Fotogalerie

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace