Zahraniční výjezd na Fichtelberg

Když přichází podzim, je nutné využít každý slunečný den k vyjížďce. Zimní absťák se tak trochu zkrátí. Proto v sobotu 13.9.2015 vyrážíme na horskou zahraniční cestu. Nejdříve zamoříme silnici ve stoupání do Krásné Lípy. No zamoříme, tu kouřovou clonu vyrobil Jarda s Katkou. Oilmaster je na olej mistr. Ale nyní už ptáci zase začali létat a toho cyklistu odklidili.

2015 rr fichtelberg 1 smallStroje jinak letěly jak šlak a tak jsme se za chvíli přehoupli pod vrcholem Klínovce do Božího Daru. Tady stavíme na kofolu, protože když … no znáte to. A taky čaj a kávu. Když vyslovíme přání něčeho sladkého, jsme zahrnuti koblihami, lineckými koláčky a čokoládovou buchtou. Zdarma. Prostě Boží dar.

2015 rr fichtelberg 2 smallPosilněni přejíždíme hranice a stoupáme na německý Fichtelbeg. Na vrcholu si připadáme jako na motorkářském srazu. Motorka, kam se podíváš. Ale při vší skromnosti musím poznamenat, že ty naše patřili k těm obdivovanějším. Jasně že nám to lichotí. Nahoře byla také nějaká sláva a jen jsme zaparkovali, začal odbíjet zvon. Asi na uvítanou.

2015 rr fichtelberg 3 smallZpět pokračujeme po německé straně směrem na Bärenstein, Jöhstadt a Steinbach. Pořád je ta německá strana Krušných hor nějak hezčí. Tedy v obcích. Mezi Jöhstadtem a Steinbachem vyhlížíme na úzkorozchodné trati parní lokomotivu. Doufáme, že ji chytneme na konečné na nádraží. Nakonec projíždí kolem kousek před Steinbachem, když máme prostatickou zastávku. Ale stihli jsme to. I tu lokomotivu. Pak už se jen přehoupneme přes přechod na Hoře sv. Šebestiána a jsme doma. Taková klasická RR odpolední vyjížďka okolo komína.

Za RR sepsal Martin Jiřiště

2015 rr fichtelberg 4 small

Jeli: Jarda, Katka, Karel, Tomáš, Martin, Jitka

Trasa: 117 km - http://mapy.cz/s/lE5G

FOTOGALERIE

Další informace