Na Komáří vížku

komari-vizka-2012-smallProtože se u nás začaly projevovat abstinenční příznaky, byl nejvyšší čas nastartovat stroje a vyrazit na výlet. Vzhledem k třicítkám na teploměru bylo počasí dobré spíše ke koupání. Proto jsme se rozhodli vyrazit za chladnějším vzduchem do Krušných hor. Taková hřebenovka na Komáří vížku.

Stoupání z Chomutova do Rudolic řádně prověřilo naše stroje. Sportovní "Viktorka" se rozhicovala tak, že naprosto nesportovně donutila svého jezdce k návratu.

Naše ČZ 150 C, důvěrně přezdívaná "Božka", vyjela kopec s dvojnásobným obsazením. To ji také řádně rozpálilo. Po chvíli ovívání se ji naštěstí podařilo přemluvit k další jízdě. A tak nás bylo pět na čtyřech motocyklech značek ČZ, JAWA a AWO. Po hřebeni Krušných hor přes Mníšek, okolo přehrady Fláje, Cínovec až na Komáří vížku. Zde pak svlažit hrdlo, zasytit žaludek a pokochat se rozhledy. Zpáteční cesta vedla rovnou dolů do Krupky. Jestliže cestou nahoru se rozpálil motor, pak cestou dolů hořely brzdy. A to málem doslova. Pak už bez nějakého dramatu podél hor zpět do Chomutova.
Absťák byl na chvíli zažehnán.

FOTOGALERIE

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace