Sobotní výjezdovka za Cítolibským automotosrazem 30.5.2015

Tento víkend měl proběhnout naprosto jinak. Rychlá rota měla vyrazit na „dálkovou“ cestu do Studence ve složení: Pan Řídící, Marťan, Šíro, David + Tomáš s Lízou. Ovšem. Šíro měl Borise rozloženého na ponku. David čekal na výfuky a trysku do Graetzina. Marťan by přijel místo v pátek až v sobotu ráno a tudíž by Pan Řídící byl nucet jet 200km osamocen. Tomáš nenašel žádného blázna-závozníka. A taky usoudil, že nepojede 200+80+200 km kvůli tomu, aby udělal radost v podstatě jednomu (dvěma) Roťákům.

2015 citoliby 1 small
De fakto až v pátek jsme přehodnotili akci a v sobotu ve dvě hodiny vyrazili (především na náhradních strojích) směr Cítoliby, kde se konal sraz auto- i moto- veteránů. Celkem nás překvapilo, kolik bylo k vidění pěkných kousků (na to, že se jedná spíše o takovou vesnickou veselici).

2015 citoliby 3 small
Na citolibské návsi jsme pobyli sotva hodinku, neboť zbytek odpoledne byl v rukou Jaroušových. Úkol zněl jasně. Cílem bylo snést nově udělanou ČZ 125/476 (zvanou Cherry) roťačky Kačky. Specialitou je, že Jarouš motocykly skládá zásadně v sousedním prázdném bytě. Ehm. Bydlí ve čtvrtém patře bez výtahu.

2015 citoliby 4 small
Sice nás prve mrzelo, že kvůli snášení motocyklu jsme si nepomohli po cestě dopřát nějakou kávičku či Fofolu. Ale snesli jsme to a Cherry snesli dolů před barák, odkud byla převezena do garáže. Tedy samozřejmě jsme ji ještě každý projel a posoudil, jak se to Jaroušovi povedlo. Povedlo. I přesto, že Cítoliby se nachází sotva 35km od Chomutova, najeli jsme nějakých 90km. Dokonce nás cestou domů v protisměru zdravil Jirka VB, který jel také do Chomutova. U nás je všechno možné! :)

Za RR David Prchal

Trasa - Fotogalerie

Další informace