Ukončení sezóny 2014

Symbolické ukončení letošní sezóny bylo naplánováno na sobotu 11.10.2014. Cíl byl stanoven, místo obědu také, jednotlivé vesnice uloženy do rukavice (krycí název pro vymakaný navigační systém), nic nám nestálo v cestě. A přece se něco našlo. Hustá mlha a ranní deštík byly příčinou žhavení telefonních linek a zrušení akce. Po domluvě vyrážíme až druhý den do hor, skrz mlhu, za slunečními paprsky.

2014-rr-plesivec-1-small
U povodí se scházíme čtyři. Jarda s Katkou, Tomáš a já, Martin. Usoudili jsme, že David asi nemá patřičnou motivaci a jeli si jej vyzvednout do Spořic. Jeho námitky o nachlazení jsme smetli jako nepodložené. Jak už bylo jednou řečeno – jízda na motorovém kole, je lékem na všechny neduhy. A bylo nás pět.

Vyjeli jsme přes Málkov, Místo do Celné a pak již klasicky po hřebech směrem na Klínovec, přes Boží Dar na Rýžovnu. Zde jsme si v Salaši chtěli dát oběd, ale bylo beznadějně obsazeno. Tak pokračujeme dál přes Abertamy na Plešivec. Tady konečně můžeme zasednout k prostřenému stolu a uklidnit rozdivočelé žaludky. Trochu se mi rozdivočelo také řazení. Pružinku aretace rychlostí pozřela převodovka a tak bylo možné řadit dvěma prsty. Stejně lehce ovšem převodovka i automaticky přeřadila na jinou rychlost. Konec sezóny se prostě neúprosné hlásí.

2014-rr-plesivec-2-small
Zpáteční cestu volíme přes Mariánskou, Merklín a Děpoltovice do Karlových Varů. Nádherná horská cesta plná zatáček. A zatáčky pokračují i dále okolo Ohře přes Kyselku do Klášterce. Hlavní silnici se vyhýbáme cestou okolo Nechranic. Ačkoliv počasí ráno nevypadalo optimisticky, nakonec se slunce přece jen objevilo, cesta byla kochací, stroje jely, prostě parádní podzimní výlet.

A jelikož jsme vlastně přeskočili závěrečnou akci, můžeme prohlásit, že sezóna RR nikdy nekončí. Takže opláchnout, dotáhnout, nasadit, promazat a dolít. Protože, co kdyby náhodou …

Za RR Martin

Komentáře   

 
Tom
+2 #1 Tom 2014-10-29 19:17
Tak bando, myslim že letošní sesóna byla více než fajn a doufám že to zimní období s tim bílým fujtajflem na silnici co nejrychleji přečkáme. Už teď se těšim až naše stroje zase z jara zavrčí a zahalí silnici do modrého dýmu. 8) Takže sesóně 2015 zdar. :-)
Citovat
 
 
Martin
0 #2 Martin 2014-10-30 18:12
A nezapomeňte během zimního spánku :zzz sbírat nové cíle. Letos jsme okolí vysmejčili řádně. Tak to bude chtít další zapomenuté kouty, muzea, památky, kuriozity, kopečky, údolí, vesničky, hospůdky, rozhledny, ... :-)
Citovat
 
 
Tom
0 #3 Tom 2014-10-31 21:21
...mlýny se stabilními motory... :lol:
Citovat
 
 
DavisFled
0 #4 DavisFled 2014-10-31 22:35
Poupravím.... mlýny s FUNKČNÍMI stabilními motory... :oops: :lol:
Citovat
 
 
Tom
0 #5 Tom 2014-11-01 22:23
:lol:
Citovat
 

Další informace