Veterán Cup Krásné Údolí

krasne-udoli-2012-1 smallPříznivci historických vozidel v Krásném Údolí uspořádali 19.5. 2012 druhý ročník akce s názvem Veterán Cup Krásné Údolí. Jde o naprosto pohodovou, vzhledem k některým masovkám, téměř komorní akci. Vzhledem k neudržitelné natěšenosti vyrazila většina chomutovských (všichni mimo mne) již v pátek odpoledne. Večerní restaurační pokec a společné nocování způsobuje křeče v  lícních svalech a bolesti bránice od neustálé rozchechtanosti.

krasne-udoli-2012-2-smallRáno pak místní náves začne ožívat přijíždějícími stroji. Motocykly ČZ, Jawa, NSU, BSA, automobily Tatra, Škoda, Fiat, Triumph, Mercedes a další značky nejrůznějšího stáří. A konečně přichází to, na co se všichni těší. Úzké a klidné silničky nádhernou krajinou okolí Karlových Varů a údolím řeky Ohře. Počasí nemá chybu, stroje jedou a tak se můžeme jen kochat. Mnohokrát je možné zaslechnou hlášku "to jsou panoramata" nebo vidět zdvižený palec. Cestou je potřeba splnit i pár úkolů. Myslím, že organizátoři zvolili velmi přiměřený počet pěti soutěží. Tak z akce zůstala především příjemná vyjížďka.

krasne-udoli-2012-3-smallOdpoledne nezbývá než převzít opět pár ocenění a především připít na zdar akce jogurtovým nápojem místního sponzora. Při zpáteční cestě se rozhodneme využít příznivého počasí a vracíme se přes Jáchymov a Klínovec a dále po hřebeni Krušných hor domů. Když na jedné pumpě přijíždí skupina motorkářů na svých moderních strojích, Roman neváhá a se svým kokosákem na hlavě volá: "Taky je nešetříte, co?" To nám opět připomíná, že jsme trochu jiný gang a reklama T-Mobilu se stává nesmrtelnou.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Další informace