S párou na guláš

Pomalu začíná nová sezona. Sloupec teploměru stále stoupá, na mobilech se objevují zprávy o přebroušených válcích, vyměně ložisek, lepších tlumičích, čerstvém laku, staré korozi či nové plísni. Jsou to neklamné známky toho, že chomutovský sraz je už za dveřmi. Ještě než se to naplno rozjede, nabízím vzpomínku na jednu z posledních akcí minulého roku.

Číst dál...

100 let značky ČZ

Když někdo slaví 100 let, je to vždy velká událost. A rozhodně, jde-li o jednu z nejznámějších značek u nás. Protože každý z členů RR vlastní alespoň jeden motocykl ČZ, nebo jeho stroj pohání řetěz ČZ, nemohli jsme na tomto mejdanu chybět. Abych byl upřímný, moc se mi tam nechtělo. Bude tam spousta lidí, hemžení, rámus, a to já nerad. Ale jak řekl Šíro, 100 let je jednou za život.

Číst dál...

Sezóna 2018 je zahájena

V duchu hesla - jak na Nový rok, tak po celý rok, vyrazili jsme 1. ledna 2018 na první motocyklový výlet. Rád bych napsal, že jsme se v mrazivé bouři prodírali sněhovými závějemi, ale asi by mi to nikdo nevěřil.

Číst dál...

O pohár hraběte Chotka 2017

Na Chotka, jak akci důvěrně nazýváme, se každý těší. Trochu osobní statečnosti vyžaduje ranní vstávání, ale většinou to stojí za to. Prostředí zámku Velké Březno je pro veterány jako dělané a projížďka Českým středohořím nemá chybu.

Číst dál...

Rychlá rota opět v akci

Minulý rok jsme končili poměrně brzy. Naplánované akce postupně rušil déšť a tak jsme neodjeli ani tradiční závěrečnou jízdu za parním vlakem do Kolešovic. A pak přišla zima. Po mnoha letech je to správná zima se sněhem a mrazem. Bohužel nám tak brání i v ojedinělých vyjížďkách a začínají se projevovat abstinenční příznaky. Pro zachování duševního zdraví se RR rozhodla vyrazit do akce, zimě navzdory.

Číst dál...

Další informace