Co už v návodech nenajdete

Tak jsem zase jednou rozebral motor, abych nakonec zjistil, že závada je někde úplně jinde. A aby toho nebylo málo, po složení motocykl nejel, motor nedržel volnoběh, ignoroval veškeré změny v nastavení. Vyzkoušel jsem všechny možnosti, vztek se střídal se zoufalstvím a já se začal vážně zabývat myšlenkou, že motocykl utopím na Hřebíkárně. Nakonec jsem potupně sáhl do knihovny pro příručku s názvem Elektrická výzbroj motocyklu z roku 1969 a četl jsem:

2017 oprava„Nejdůležitější zásadou při nenadálé poruše je zachovat bezpodmínečně klid. A to zejména v takových případech, strhne-li se prudký liják, je tma jako v pytli a kolem dokola ani živé duše. Především se snažíme vyhledat nějaký úkryt před deštěm, do kterého bychom se vešli i s motocyklem. Pak si třeba zapálíme cigaretu a přemýšlíme, co asi mohlo být příčinou poruchy a jak budeme při zjišťování závady postupovat. Toto krátké zamyšlení se doporučuje i pro nekuřáky. A pak se dáme do práce.“

A pak se mi to podařilo.

Pro rubriku RR Martin Jiřiště

Komentáře   

 
raduz
0 #1 raduz 2017-07-23 09:29
Jo jo. V případě závady nejisté se i z nekuřáka stane kuřák. V případě komplikovanější závady možná i alkoholik.
Citovat
 
 
Pešan
0 #2 Pešan 2017-12-19 11:05
Tento návod mohu potvrdit. Taky závada na kolegově motorce.Elektri ka.Rušná křižovatka,rozk opaný Dvůr králové,vedro.M ísto na mašiny nikde,nápady a pomoc taky.Zastavily borci s Hummerem.Odtáhl i nás pryč z pekla a odvezli do dobré restaurace se slovy:Najezte se,dejte cigáro,srovnejt e myšlenky.Měli pravdu-za hoku jsme frčeli dál. Ještě jednou díky borci z Hummera.
Citovat
 

Další informace