Co už v návodech nenajdete

Tak jsem zase jednou rozebral motor, abych nakonec zjistil, že závada je někde úplně jinde. A aby toho nebylo málo, po složení motocykl nejel, motor nedržel volnoběh, ignoroval veškeré změny v nastavení. Vyzkoušel jsem všechny možnosti, vztek se střídal se zoufalstvím a já se začal vážně zabývat myšlenkou, že motocykl utopím na Hřebíkárně. Nakonec jsem potupně sáhl do knihovny pro příručku s názvem Elektrická výzbroj motocyklu z roku 1969 a četl jsem:

Číst dál...

Jak se obléci

Motocykl vyžaduje zvláštního oblečení. Nemůžete na něm trvale jezdit ve vycházkovém nebo večerním obleku, jako automobilisté v kryté limousině. Dlouhé kalhoty byly by za chvilku zničeny odstřikujícím olejem ze sekundérního řetězu, který se na šaty dostane i když je nad řetězem kryt. Bláto a nečistota na silnici přenese se záhy na vaše kalhoty od předního kola, za nímž blatník všechno nemůže zachytit.

Číst dál...

Život mezi sportovci

Jakmile se naučíte jezdit a budete mít svůj vlastní stroj, jemuž budete rozumět, stanete se členem malého, ale významného národa motocyklistického. Jsou motocyklisté, kteří se na svůj stroj dívají jen jako na služebníka, který jim rychle pomáhá překonávat vzdálenosti. Takových lhostejných motocyklistů je však málo.

Číst dál...

Další informace