O motorkářích z Křimova

Tento příběh se odehrává v padesátých letech minulého století. Počasí v těchto letech bylo ještě celkem dobře předvídatelné, ale toho jednoho roku to bylo jiné. Dlouhá zima přešla plynule v léto a členové místního JZD “Pokrok“ to ten rok viděli bledě. Slunce pálilo od června jako na Sahaře. 

Číst dál...

V ten tichý kraj

Že existuje motoristická literatura, to je obecně známé. Většinou jde o technickou literaturu či literaturu faktu. Najdeme určitě také klasickou prózu, možná i dětské říkanky a pohádky. Ale že se objeví i motoristická báseň mne trochu překvapilo. Přiznávám ovšem, že se považuji spíše za technika, než za humanistu sledujícího kulturní trendy v literatuře,  a tak mi nějaké vrcholné dílo mohlo uniknout.

Číst dál...

Typy veteránistů

Zdravím všechny příznivce historického dění,
právě Vám - jež jste z oboru - určeno jest následující psaní. Jedná se o stručný přehled toho, jací můžeme být z pohledu renovace a provozování našich historických automobilů či motocyklů. Předem upozorňuji, že má jíti o text braný s nadhledem a nikoliv jako zdroj šarvátek a vyměňování si názorů. Pevně věřím, že se alespoň pár lidí v tomto článku najde, tak jako já jsem se zde našel.

Číst dál...

Pomozte našemu sklářství!

 – ozdobte si vánoční strom českými výrobky!

Dovážíme z Německa za 8 milionů korun ozdob na vánoční stromky. Naši zruční skláři na Hořicku a Královédvorsku, již trpí nezaměstnaností, chopili se za vedení Sklářského ústavu v Hradci Králové výroby vánočních ozdob. - Nechť jsou tyto jejich zásoby letos rozprodány!

Číst dál...

Z denního tisku 4.12.1938

Dvě opožděná hlášení.

Krádež psacích strojů a krádež motocyklu.

Na bezpečnostním oddělení včera hlásili, že u firmy Gibián v Praze II., byl v dubnu t. r. ukraden počítací stroj Sund Strand č. 29.005, dále v říjnu t. r. byly ukradeny ještě dva počítací stroje č. 228.794. a č. 241.384.

Číst dál...

Další informace