21. sraz historických vozidel v Chomutově

2015 sraz hv cv 1 smallTradiční dubnový Sraz historických vozidel v Chomutově se uskutečnil poslední sobotu v měsíci 25.4.2015. Zažil i několik premiér, umístěním počínaje a novými účastníky i předvedenými stroji konče. Přestože se Chomutovské slavnosti konaly na opačném konci města, našlo se velké množství příznivců historické techniky.

Ti se přišli pokochat naleštěnými stroji po pečlivé renovaci i dochovanými originály. Sraz je možné nazvat mezinárodním. S automobily a motocykly každoročně přijíždí i veteránisté z Německa. Obohatili tak výstavu o zajímavé exponáty, které nejsou v našem kraji běžné. Zájemci se po dobu výstavy mohli projet historickým autobusem Škoda RTO, který pravidelně kroužil středem města. Zájem byl mimořádný. Každý si chtěl užít jízdu autobusem s chlapácky řvoucím motorem.

Na četná přání zavedla trasa účastníky s historickými vozidly do hor. Nahoru se stoupalo ze Zelené přes Lideň do Celné. Vyjeli všichni. Někteří s "rauchpauzou", protože je to trošičku rozhicovalo, ale vyjeli. Pokochat se řidiči mohli výhledy okolo Výsluní a Rusové. Dolu se pak všichni spustili přes Hradiště do Kadaně. Někteří s "rauchpauzou", protože je to opět rozhicovalo. Z Kadaně pak již tradiční cestou okolo Nechranic, přes Březno do Chomutova. Vyhodnocení soutěže pak proběhlo u hotelu Arena. Počasí přálo, drobné závady byly opraveny cestou, zbytek určitě v neděli. Takže za rok?

Martin Jiřiště, foto Zdeněk Beránek

Fotogalerie

 

Komentáře   

 
Marek
+1 #1 Marek 2015-04-27 17:18
Dobrý den, jen si dovolím poopravit - sraz byl 25.4. ;-) Jinak to bylo super, moc pěkné kousky, už se těším na příští rok!
Citovat
 
 
Martin
0 #2 Martin 2015-04-27 18:19
Čas letí jako bláznivý, kdo to má pořád sledovat :-) Datum opraveno.
Citovat
 
 
Radek
-1 #3 Radek 2015-05-01 13:48
Setkání bylo úžasné a k vidění mnoho klenotů let minulých, za to oba palce nahoru. Jen jsem nepochopil tu bandu hrající si na SnBáky, co vlastně mají společného se setkáním historických vozidel, a to nemluvím o tom, s jakou neochvějnou drzostí si tam vystavili zbastlenou na žlutobílo přelakovanou Tatru 613 ala "TAI" navíc opatřenou veteránskými!!! čísly. Jsem názoru, že takovýhle "póvl" hrající si zřejmě na něco, co jim bylo v minulém režimu upíráno či naopak co je živilo, nepatří na pohodová a přátelská setkání klasických veteránistů, a to nemluvím o tom, jak se mají cítit lidé, kteří se ke svým historickým RZ na svých renovovaných vozech a motocyklech dopracovali poctivou, mnohaletou mnohdy mravenčí prací při respektování kodexu FIVA,a pak na srazu vidí tuhle absurdnost :( Je to škoda si těmito jedinci kazit úroveň akce.
Citovat
 
 
Alex
+1 #4 Alex 2015-05-07 16:48
Ty SNB -hrůza, špinavé, prašné ,zpustlé parkoviště, další hrůza. pořadatelé se bavili sami mezi sebou, trapně. Upadáte, pánové každým rokem slabší a slabší A ta Škoda s novými vozy? :sad:
Citovat
 

Další informace