21. sraz historických vozidel v Chomutově

2015 sraz hv cv 1 smallTradiční dubnový Sraz historických vozidel v Chomutově se uskutečnil poslední sobotu v měsíci 25.4.2015. Zažil i několik premiér, umístěním počínaje a novými účastníky i předvedenými stroji konče. Přestože se Chomutovské slavnosti konaly na opačném konci města, našlo se velké množství příznivců historické techniky.

Ti se přišli pokochat naleštěnými stroji po pečlivé renovaci i dochovanými originály. Sraz je možné nazvat mezinárodním. S automobily a motocykly každoročně přijíždí i veteránisté z Německa. Obohatili tak výstavu o zajímavé exponáty, které nejsou v našem kraji běžné. Zájemci se po dobu výstavy mohli projet historickým autobusem Škoda RTO, který pravidelně kroužil středem města. Zájem byl mimořádný. Každý si chtěl užít jízdu autobusem s chlapácky řvoucím motorem.

Na četná přání zavedla trasa účastníky s historickými vozidly do hor. Nahoru se stoupalo ze Zelené přes Lideň do Celné. Vyjeli všichni. Někteří s "rauchpauzou", protože je to trošičku rozhicovalo, ale vyjeli. Pokochat se řidiči mohli výhledy okolo Výsluní a Rusové. Dolu se pak všichni spustili přes Hradiště do Kadaně. Někteří s "rauchpauzou", protože je to opět rozhicovalo. Z Kadaně pak již tradiční cestou okolo Nechranic, přes Březno do Chomutova. Vyhodnocení soutěže pak proběhlo u hotelu Arena. Počasí přálo, drobné závady byly opraveny cestou, zbytek určitě v neděli. Takže za rok?

Martin Jiřiště, foto Zdeněk Beránek

Fotogalerie

 

Další informace